Małopolska Rada Podatkowa

Małopolska Rada Podatkowa

Powołana we współpracy z Radą Podatkową Konfederacji Lewiatan jako forum wyrażania poglądów na temat prawa podatkowego.

Celem działania Rady jest proponowanie i przekonywanie do dokonywania w prawie podatkowym zmian służących poprawie jakości tego prawa oraz kreowaniu rozwiązań korzystnych dla przedsiębiorców i tym samym dla rozwoju gospodarczego.

Głównym obszarem działania Rady jest legislacja podatkowa. Chcemy aktywnie włączyć nasze stanowiska i opiniować projekty aktów prawnych oraz proponować własne rozwiązania. Zamierzamy prowadzić działania informacyjne, edukacyjne i świadomościowe, organizować wydarzenia tematyczne, seminaria i szkolenia.

Najważniejsze inicjatywy skoncentrowane są wokół zmian ordynacji podatkowej, podatków dochodowych oraz podatków od towarów i usług (VAT).

Do współpracy w ramach Rady zapraszamy właścicieli i osoby zarządzające firmami, finansistów, doradców podatkowych, głównych księgowych i in.

Rada współpracuje na szczeblu lokalnym z organizacjami branżowymi: Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Krakowie i Oddziałem Małopolskim Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Naszym celem jest, aby poprzez współpracę zwiększyć efektywność działań na rzecz przedsiębiorców, przy tak częstych zmianach w przepisach podatkowych.

Rada na bieżąco przygotowuje informacje dotyczące najistotniejszych tematów podatkowych. Ściśle współpracuje z Radą Podatkową przy Konfederacji Lewiatan.

Przewodniczącą Rady Podatkowej jest Ewa Flor, Doradca Podatkowy, zawodowo związana z kancelarią ATL Flor&Błaszak Sp. z o.o.

Wiceprzewodniczącą jest Małgorzata Piszczek, Doradca Podatkowy, reprezentująca Spółkę Doradztwa Podatkowego M. Piszczek Sp. z o.o.

Adres kontaktowy Rady: radapodatkowa@pracodawcy.org.pl

Stań się częścią zmian, które kształtują przyszłość przedsiębiorczości w Małopolsce.